+38(098)-289-25-25
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Ефективна система кондиціонування приміщень різного призначення

Кондиціювання приміщень - це створення максимально комфортних умов за допомогою корекції повітря, його температури, спрямованості, чистоти і інших параметрів. Мікроклімат впливає на самопочуття людей, їх настрій і навіть здоров'я. За допомогою вентиляційних систем і кондиціонерів можна створити оптимальні умови для перебування людини.

Слід зазначити, що система кондиціонування незамінна в сучасному світі, особливо для проживаючих в місті. Її установку слід довіряти виключно професіоналам. Фахівці допоможуть вибрати надійну систему, здійснять монтаж кондиціонера, будуть своєчасно обслуговувати і ремонтувати прилади.

Вентиляція і кондиціонування приміщень

Кондиціонування промислових приміщень

Щоб приміщення добре провітрювалось, а система кондиціонування повітря працювала коректно, слід вибрати обладнання, що підходить за параметрами і потужностю. При цьому потрібно враховувати такі характеристики:

 • площа приміщення в квадратних метрах і обсяг повітря в м3;
 • джерела теплоподачі і їх розміщення;
 • зонування і призначення кожного сектора;
 • висоту стель і максимальну ширину кімнати / зон;
 • наявні стаціонарні витяжки, стандартні вентиляційні канали;
 • рівень ізоляції стін, стелі від вологи, шуму, холоду;
 • кліматичні особливості регіону (різкі перепади температур, суворі зими, підвищена ая вологість, посушливі періоди, інше).

Також повинна прийматися до уваги південна і фасадна сторона будівлі, схема побудови та встановлення інших елементів побутових систем, низько ефективні склопакети, якість дверей, потік людей за певний відрізок часу. Такі тонкощі визначать оптимальний варіант системи кондиціонування, потужність блоків, а також їх ефективне розміщення всередині приміщення.

Види сучасного кондиціонування житлових і комерційних приміщень

Всі системи кондиціонування можна умовно поділити на три великі категорії:

 1. Спліт. І має два блоки - зовнішній і внутрішній, які взаємодіють між собою і управляються за допомогою пульта. Таке кондиціонування повітря підходить для невеликих квартир, а також приміщень з маленькою квадратурою.
 2. Мульти спліт-система. Більш складна - має один зовнішній блок і від 2 до 5 внутрішніх, які працюють спільно або поперемінно (за бажанням користувача). Ідеально підходить для невеликих приватних будинків, комерційних закладів (салону, магазину, кафе, ресторану, перукарні, невеликого готелю).
 3. Мультизональна система кондиціонування. Оснащени одним зовнішнім блоком високої потужності і великою кількістю внутрішніх - від 10 до 96 одиниць, в залежності від розміру і особливостей приміщення. Призначена для великих приватних особняків, комерційних і виробничих приміщень, будівель нижче рівня землі (підвалів, цокольних поверхів, а також басейнів, саун).

Також всі системи кондиціонування можна умовно розділити на настінні, канальні, колонні, касетні, стельові. Вони відрізняються типами блоків, потужністю, особливостями установки, іншими варіаціями. Тому вибирати відповідні для певного приміщення, повинні фахівці в цій галузі з урахуванням місця кріплення, висоти стель, розмірів доступного (відкритого) простору, особливостей інтер'єру, побажань замовника.

Довіряти проектування вентиляції і кондиціонування необхідно висококласним фахівцям. Вони можуть вибрати потрібний варіант, ідеально налаштувати роботу і забезпечити комфортний клімат в приміщенні. Невірний розрахунок може призвести до некоректної роботи системи. У підсумку вона буде марною.

Кондиціонери: використання і призначення, монтаж, обслуговування

система кондиціонування промислових приміщень

Побутові та комерційні системи кондиціонування є досить прості пристрої, здатні ефективно нагрівати, охолоджувати, очищати і направляти повітря потрібним чином, відповідно до налаштувань користувача. Вони можуть використовуватися періодично або повсякденно з автоматичними настройками. У будь-який момент температуру повітря можна відрегулювати за допомогою пульта дистанційного керування.

Система кондиціонування виконує важливу функцію - фільтрує повітря, що, в свою чергу, благотворно впливає на здоров'я людини. Часто в комплекті є такі фільтри:

 • Вугільний. Виробляється з додаванням очищеного активованого вугілля, добре поглинає дим, неприємні запахи, будь-які летючі частинки. Такий фільтр при помірному використанні прослужить близько 4-5 місяців.
 • Плазмовий. Електричне поле притягує дрібні, середні і великі частки сміття і пилу, пилку рослин, інших алергенів, небезпечних для людини і надійно утримують їх усередині волокон конструкції. Фільтр в малих кімнатах служить близько 2-х місяців.
 • Іонізуючий (електростатичний). Забезпечує якісну тонку очистку повітря і може прослужити більше року. Найчастіше встановлюється в дитячих кімнатах, спальнях, масажних і СПА-салонах, перукарнях, елітних ресторанах.
 • Ультрафіолетовий. Цей фільтр оснащений світлодіодом, який виробляє особливе випромінювання. Воно вбиває масу хвороботворних мікроорганізмів, грибків приблизно на 90-95%. Найкраще підходить для квартири, працює рівно стільки, скільки служить діод. Деякі вироби дозволяють замінювати вийшов з ладу елемент, але більшість вимагають установки нового фільтру.
 • Фотокаталітичний. Це багатошаровий фільтр, при створенні якого використовується діоксид титану. При взаємодії із спеціальною лампою вивчає світіння, здатне дезінфікувати на 80-90% не тільки проходить крізь систему повітря, але і певну частину приміщення. Такий очисник працює тривалий термін - близько 3 років.
 • Срібний (з іонами срібла) - практично миттєво очищає повітря від будь-яких забруднень, насичує позитивним зарядом. Має в деякій мірі лікувальний і профілактичний ефект, захищає від багатьох інфекційних захворювань. Буде до речі для спальні, дитячої, їдальні та кабінету. Фільтр може пропрацювати до 6 місяців, особливо в маленьких кімнатах і квартирах.
 • Цеолітний. Досить рідкісний вид очищувача повітря. Прошарок, завдяки наявності унікальної речовини - цеоліта, поглинає будь-які шкідливі хімічні випаровування і важкі метали. Фільтр знадобиться для магазину, складу, а термін його служби в середньому становить близько 5 років.
 • Катехіновий. Також один з найефективніших і дорогих. Це антибактеріальний, напіввологий фільтр, просочений катехіном. Він забезпечує сильнуу і тривалу антибактеріальну дію, позбавляє повітря від шкідливих елементів на 60-70%. Фільтр служить приблизно рік.
 • Вітамінізований. Цей фільтр зазвичай застосовується в торговельних приміщеннях, кінотеатрах, кафетеріях, офісах, салонах. Має просочення у вигляді вітаміну С, іноді натуральні  ароматизатори і ефірні масла (м'ята, лимон, ваніль, апельсин, кава, евкаліпт, яблуко, лаванда, карамель, інші варіанти). Завдяки цьому холодео і тепле повітря швидко набуває приємного запах. Такий фільтр застосовується в холодну пору року і в маркетингових цілях для залучення покупців. Термін служби - близько місяця при щоденному використанні.

Найчастіше зустрічається багатофункціональний фільтр - він складається з декількох шарів матеріалів з отворами, затримує максимальну кількість забруднень, вимагає заміни кожні півроку.

Монтаж системи кондиціонування повинні здійснювати фахівці з урахуванням особливостей зонування і призначення приміщення, будівлі. Своєчасне обслуговування - гарантія очищення повітря від шкідливих домішок, а також завжди гарного самопочуття користувачів.

Плюси і мінуси використання кондиціонера у будинку

Мульти спліт-система для кондиціонування будинку

Користь системи кондиціонування безперечна - вона рятує в спеку і в холод, робить повітря більш свіжим, чистим, корисним. Використання даного приладу у будинку має ряд переваг:

 • Допомагає регулювати температуру в приміщенні без необхідності відкривати вікно. Це більш гігієнічно і безпечно.
 • Відключити попадання  комах в кімнату в весняний і літній період (особливо комарів, мух, мошок, клопів). Тим самим забезпечується високий рівень  гігієни та чистоти а житла.
 • Відсутність шкоди для дітей, домашніх тварин, людей зі слабким імунітетом. Навпаки, система створює всі умови для їх комфортного перебування.
 • Ряд програм для більш простого і максимально зручного застосування. Зокрема, є функція «Авторежим». Управляти роботою кондиціонера в такому форматі можуть навіть люди похилого віку, підлітки, діти.
 • Швидке видалення неприємних запахів, що виникають в процесі приготування їжі, життєдіяльності домашніх тварин, після застосування побутової хімії, дезінфекторів, інсектицидів, іншого.

Звичайно, при використанні кондиціонера у будинку є і мінус - повітря може бути пересушене. Це негативно відбивається на стані слизових оболонок, дихальних шляхів, посилює хронічні захворювання. Але і цю проблему можна швидко вирішити - використовувати зволожувач повітря. Прилад дозволяє за короткий відрізок часу підвищити рівень вологості, наповнити його ароматами за допомогою певних ефірних масел, есенцій, добавок.

Домашній кондиціонер: умови використання, підбір функціональності

Мультисистеми для кондиціонування приміщень дозволяють з'єднувати всі внутрішні блоки і створювати особливий мікроклімат в кожній кімнаті окремо. Це актуально для житлових і комерційних об'єктів. Тому слід вибирати внутрішні блоки системи кондиціонування з різними можливостями:

 1. Кухня. Бажано використовувати потужні кондиціонери з декількома фільтрами. Вони відмінно видаляють неприємні  запахи, важкі метали, випаровування. Замінювати їх доведеться кожні 3 місяці.
 2. Спальня. Тут внутрішній блок повинен бути оснащений нічним режимом - це функція безперервної тихої роботи, спрямована на підтримку оптимальної температури повітря. Мабуть, це найважливіший аспект, крім тонкого очищення за допомогою мультіфільтра, вугільного, плазмового пристрою.
 3. Дитяча. В даному приміщенні слід використовувати кілька фільтрів. Необхідно встановити антибактеріальний, з сріблом і вугіллям, а також мультифункціональний - це забезпечить різнорівневу фільтрацію. Також бажано, щоб внутрішній блок системи мав функцію обігріву. Фільтри в кондиціонерах, які перебувають в дитячій кімнаті, слід міняти в два рази частіше, ніж рекомендується.
 4. Вітальня. Слід вибирати блок в залежності від об'єму приміщення, кількості вікон, обігрівальних приладів, частоти і особливостей використання простору. Наприклад, якщо в будинку є курці, любителі кальяну, ароматичних свічок, пахощів, варто віддати перевагу потужному агрегату.

Перед тим як купити кондиціонер від відомого виробника, слід проконсультуватися з фахівцями. Це дозволить зробити оптимальний вибір з урахуванням комплектації, ціни пристрою, особливих умов монтажу та інших факторів.