+38(098)-289-25-25
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Кондиціонер на кухню

Сильна спека на кухні в літній період, причиною якої є не тільки тепле повітря, а й тепло від побутових приладів, змушує багатьох власників квартир терміново придумати оптимальне рішення для забезпечення комфорту та збереження здоров'я. Цим чимось може стати кондиціонер на кухню , який забезпечить приємну атмосферу.

Потрібно розуміти, що монтаж установки, що охолоджує, на кухні не повинен завдавати незручностей, тому її потрібно правильно розташувати, щоб організувати оптимальне охолодження в приміщенні. Звичайно, існують і скептичні думки щодо встановлення спліт-системи в кухонному приміщенні, які спонукають людей відмовитися від цієї ідеї. Доцільність застосування кондиціонера на кухню ми розглянемо в нашому матеріалі.

Кондиціонер для кухні: чи варто встановлювати

Створювати кулінарні шедеври найкраще в комфортній обстановці, коли приміщення сповнене приємної прохолоди. Щоб цього досягти, люди повністю відчиняють вікна, але тоді є ризик застуди чи нашестя набридливих комах. У такому випадку варто встановити кондиціонер для кухні , який відрізняється такими перевагами:

kuhnia-1

 • забезпечення комфортної температури у приміщенні;
 • очищення повітря від подразників, які є у різних продуктах харчування;
 • насичення повітря частинками, що забезпечують прискорення обміну речовин;
 • запобігання швидкому псуванню продуктів, що знаходяться на столі;
 • підвищення експлуатаційного терміну інших пристроїв, які у побуті.

Крім того, існують моделі з опцією обігріву, які широко використовуються в багатьох домогосподарствах в осінній та зимовий періоди. До того ж кондиціонер на кухні позбавить неприємних запахів, тютюнового диму, гару, токсичних сполук, вірусів та спор грибків.

Якщо говорити про недоліки, то вони продиктовані виключно небажанням людей витрачати гроші на придбання кондиціонера на кухню , а також оплачувати електроенергію, яку вони споживають.

Кондиціонер на кухні: особливості підбору

Перед тим, як вибрати кондиціонер на кухню, потрібно врахувати кілька важливих факторів. Дотримання цих умов допоможе організувати відмінну атмосферу прохолоди та уникнути незручностей.

Підбір обладнання

Щоб встановити кондиціонер на кухні, потрібно розглянути такі моделі:

 1. Стандартний варіант. Ця система складається з внутрішнього та зовнішнього блоків.
 2. Переносні моделі. Це дуже компактні пристрої, які можна переносити з місця на місце. Багато користувачів мріють придбати маленький кондиціонер для кухні , який згодом може бути перевезений до заміського будинку чи іншої кімнати.
 3. Віконний кондиціонер. Це досить стара система, але її ставлять, щоби заощадити. Важливо зауважити, що мінусом такого приладу є підвищений рівень шуму.

Найкращий варіант – це інверторні кондиціонери , що отримали позитивну оцінку з боку користувачів. Відгуки рясніють повідомленнями про те, що такі пристрої плавно регулюють потужності, швидше охолоджують приміщення та економить електроенергію. Звичайно, ціна його вище за перелічені вище апарати, але його енергоефективність вища на 30%.

Якщо вам самостійно складно підібрати кондиціонер на кухню , то можна звернутися до фахівців, які розкажуть про багато перспективних моделей, покажуть їх на фото , надавши докладний опис.

Вимоги до кухонного кондиціонера

Перед тим як купити кондиціонер , важливо вивчити всі вимоги до встановлення такої системи, щоб вона доставляла комфорт і не порушувала норм безпеки:

kuhnia-2

 1. Встановлення приладу у доступному місці. Це продиктовано необхідністю обслуговування кондиціонера, видаляючи жир, що осідає, та інші речовини на внутрішніх деталях пристрою.
 2. Наявність фільтрів, що усувають пил, бруд та жир з повітря. Найкраще придбати кондиціонер на кухню з плазмовими та дезодоруючими фільтрами, які оперативно позбавлять неприємних запахів. Відмінним прикладом таких пристроїв можуть бути кондиціонери Cooper&Hunter.
 3. Наявність режиму обігріву. Це дозволить позбутися вологості та настінного конденсату.

При підборі кондиціонера на кухню необхідно правильно розрахувати потужність приладу, тому що від цього залежить можливість впоратися з поставленими навантаженнями. При розрахунку потужності до уваги береться не лише площа, яку займає кухня, а й максимальний рівень тепловіддачі інших побутових приладів. На 10 метрів квадратних кухонного приміщення коштує кондиціонер для кухні купити такий, потужність якого дорівнює 2 кВт.

Кондиціонер на кухню: де краще встановити

Перед тим, як встановити кондиціонер на кухню, потрібно знайти оптимальне місце для надійної фіксації приладу. Внутрішній блок системи небажано встановлювати біля нагрівальних та побутових приладів.

Також при встановленні варто враховувати розподіл потоків повітря. Охолодження не повинно бути спрямоване прямо на людей, наприклад на обідній стіл, а пропорційно розподілятися по кімнаті.

Кондиціонер для кухні: поради експертів

Кондиціонер на кухню працюватиме ефективно, якщо виконувати такі умови:

 1. Регулярно чистити фільтри та інші деталі внутрішнього блоку. Фільтри можна промити проточною водою 1 раз на 2-3 тижні.
 2. Двічі на рік запрошувати спеціаліста для профілактичного огляду пристрою. В Україні можна запросити інженерів сервісного центру компанії «Холодсервіс».
 3. Стежити за рівнем фреону у спліт-системі. Цим зазвичай займаються майстри з обслуговуючої фірми.
 4. Не включати режим обігріву в зимовий період, якщо на вулиці температура нижче мінімального значення, встановленого виробником.

Важливо також прочитати посібники користувача, щоб уникнути поломок. Також варто знати, що зазвичай магазини побутової техніки дають гарантію на кондиціонер для кухні . Наприклад, гарантійний термін на кондиціонер на кухню від інтернет-магазину «ХолодСервіс» складає 2 роки.

Часті питання

Чи можна встановити кондиціонер для кухні?

Так, це дозволить створити неймовірну атмосферу прохолоди та допоможе людям зберегти здоров'я.

Як вибрати кондиціонер для кухні?

При підборі пристрою необхідно врахувати вид моделей, потужність і придумати, куди його необхідно встановити.

Чи можна ставити кондиціонер над холодильником?

Експерти не рекомендують здійснювати монтаж кондиціонера над холодильником. Між стелею та внутрішнім блоком мінімальна відстань має бути 10 см.